Města

První tři města, do kterých jsme se pustili v roce 2015 byly Ústí nad Labem, České Budějovice a Kolín. Společně s Jovankou Arandjelovic jsme otevřeli dočasný bar a místo pro pořádání koncertů, divadel a workshopů na Střekovském nábřeží v Ústí nad Labem – BOX, v Kolíně jsme ve spolupráci s městem Kolín a iniciativou Otevřená ulice zpřístupnili industriální památku Vodárnu a v Českých Budějovicích pomohli týmu kolem Budějovického Majálesu zahájit první ostrou sezónu prvního industriálního klubu v jižních Čechách v bývalé smaltovně SFINX.

A pak další drobnosti. Ve městech jsme instalovali šachové stolky do veřejného prostoru – v Českých Budějovicích do kampusu Jihočeské univerzity, v Ústí nad Labem na Lidické náměstí a na Střekov. Jižní Čechy také pod taktovkou Adama Pokorného z kavárny Široko roznělo piáno na ulici a v listopadu se SFINX díky Elišce Štěpánové z literární kavárny Měsíc ve dne proměnil v místo, kde se konala vůbec první Pecha Kucha Night v Českých Budějovicích.

V roce 2016 jsme podpořili vznik říční sauny a osvěžovny NUUK v Hradci Králové (otevření říjen/listopad), klubu a kulturního centra Riegrova 5 (otevření říjen) v samotném srdci Olomouce a vznik služby sdílených starých repasovaných kol v Uherském HradištiO-kolo Hradiště.

Připravujeme také knihu. O městech a lidech. Mapuje tři a třicet měst, míst a osobních příběhů těch, kteří jsou aktivní v českém veřejném prostoru. Křest plánujeme na únor 2017.